Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Centrum Kultury Gminy Kutno

Wyszukiwanie zaawansowane

Deklaracja dostępności

Centrum Kultury Gminy Kutno zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony bip.ckgk.gminakutno.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Obrazy nie posiadają tekstu alternatywnego. Filmy nie posiadają napisów i tłumacza dla osób niesłyszących.

Nadmierne koszty

Ocena dokonana na podstawie analizy kosztów zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu.

Treści nieobjęte przepisami

Mapy. Filmy na żywo. Dokumenty wytworzone przez inne podmioty.

Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

samoocena

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Skróty klawiszowe

SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Liliana Urbańczyk-Wójcik — mejlowo sekretariat@ckgk.pl lub telefonicznie 24 363 48 45.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Pozostałe informacje

Aplikacje mobilne

Link do aplikacji mobilnej:

Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji:

Dostępność architektoniczna

Infrastruktura obiektu została zaprojektowana zgodnie z koncepcją "uniwersalnego projektowania" i dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. Posiadamy specjalne miejsca parkingowe w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynków, przy przejściach dla pieszych krawężniki są opuszczone, a dojazd do głównych wejść jest bezprogowy. Wejście główne do budynku A (XIX wiecznego dworu) znajduje się bezpośrednio na poziomie terenu. Wejście główne do budynku B posiada pochylnię. Od strony parkingu znajduje się drugie wejście do budynku B, jednakże nie jest ono dostosowane dla osób ze specjalnymi potrzebami (schody). Dodatkowo toalety dla osób z niepełnosprawnościami dostępne są z holu wejściowego w budynkach A i B, wyposażone w urządzenia dostosowane do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami, z zapewnieniem odpowiedniej przestrzeni manewrowej i zestawu uchwytów. Wejścia do budynków nie są zabezpieczone bramkami. Przy schodach znajdują się barierki/poręcze. W budynkach nie ma windy ani systemów naprowadzających dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W budynkach nie ma oznaczeń kontrastowych, ani w alfabecie brajla. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Wejścia dostępne są w godzinach pracy instytucji oraz w trakcie organizowanych wydarzeń. Sekretariat instytucji znajduje się w budynku B, na parterze. Od strony wejścia głównego brak przeszkód w dostępie do sekretariatu drzwi wejściowe bezprogowe, szeroki korytarz.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna